ПАМ’ЯТКА
для батьків щодо догляду за вухами,
очима та носом дитини

Існує низка гігієнічних процедур, які батьки мають проводити дитині після нічного чи денного сну, зокрема, догляд за вухами, очима та носом дошкільника. Перед проведенням кожної з процедур батьки мають ретельно вимити руки з милом.

Догляд за очима дитини

/Files/images/stranichki/uhod-za-glazami-novorojdennogo-2.jpg

· Для догляду за очима дитини використовуйте відвар ромашки або кип'ячену воду та стерильні ватні кульку. Для кожного ока використовуйте окремі ватні кульки.
· Змочіть ватну кульку в одному з розчинів. Протріть почергово очі дитини від зовнішнього кута ока до перенісся.
· Осушіть кожне око сухою стерильною кулькою.

Догляд за носом дитини

/Files/images/stranichki/122324.jpg

· Використовуйте вату, стерильне вазелінове масло для догляду за носом дитини або спеціальний назальний аспіратор.
· Приготуйте з вати джгутики для кожного носового ходу. Змочіть джгутик у стерильному вазеліновому маслі.
· Зафіксуйте лівою рукою голову і носик дитини, а правою рукою обертальними рухами введіть джгутик у носовий хід на 1 – 1,5 см і одразу обережно виведіть його.
· Повторіть маніпуляцію для другого носового ходу, використовуючи окремий джгутик.
· Закапайте 1 - 2 краплі стерильного теплого вазелінового масла в порожнину носа дитини, якщо в ній утворилися скоринки, а потім за допомогою ватних джгутиків прочистіть носові ходи.

Догляд за вухами дитини

/Files/images/stranichki/nguy-co-viem-tai-ngoai-cap-vi-dung-tam-bong-tuy-tien-77.jpg

· Використовуйте для догляду за зовнішнім слуховим ходом дошкільника стерильну вату. Приготуйтеи зі стерильної вати джгутики для кожного вуха. Очищайте кожне вухо дошкільника окремим джгутиком.
· Поверніть голову дитину вбік: під час очищення правого вуха - на лівий, лівого вуха – на правий.
· Зафіксуйте лівою рукою голову дитини, а правою - обертальним рухами введіть джгутик у зовнішній слуховий прохід і одразу обережно виведіть джгутик.