ЗАКОН УКРАЇНИ «ПРО ОСВІТУ» ПЕРЕДБАЧАЄ СТВОРЕННЯ СИСТЕМИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ОСВІТИ.

СИСТЕМА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ОСВІТИ ВКЛЮЧАЄ:

внутрішню систему забезпечення якості, що має функціонувати у кожному закладі дошкільної освіти;

систему зовнішнього забезпечення якості освіти, до якої належить інституційний аудит;

ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ЯКОСТІ ОСВІТИ УКРАЇНИ

№ 01/01-22/1333 від 25 травня 2019 року
Керівникам органів місцевого самоврядування
Директорам (начальникам) департаментів (управлінь) освіти і науки Київської міської, обласних державних адміністрацій.
щодо окремих питань формування
системи забезпечення якості освіти

Прийнятий 5 вересня 2017 рокуЗакону України «Про освіту» (далі - Закон) передбачає створення в країні системи забезпечення якості освіти.

Відповідно до ст. 41 Закону система забезпечення якості освіти включає:

· внутрішню систему забезпечення якості, що має функціонувати у кожному закладі загальної середньої, дошкільної, позашкільної та професійно-технічної освіти;

· систему зовнішнього забезпечення якості освіти, до якої належить інституційний аудит.

До повноважень Державної служби якості освіти України належать питання щодо допомоги керівникам закладів освіти та їхнім засновникам у формуванні внутрішньої системи забезпечення якості освіти, що має створити умови для постійного і послідовного удосконалення якості освітніх і управлінських процесів.

Службою розробляється проект відповідних рекомендацій, апробація якого проходить у 12 пілотних школах та має завершитися до кінця травня 2019 року. За результатами апробації узагальнені пропозиції увійдуть до методичних рекомендацій та посібника «Абетка для керівника», які зможе використати кожен керівник школи для розбудови власної внутрішньої системи забезпечення якості освіти.

З метою створення зовнішньої системи забезпечення якості освіти Міністерством освіти і науки України наказом від 09.01.2019№ 17затверджено Порядок проведення інституційного аудиту закладів загальної середньої освіти (зареєстрований у Міністерстві юстиції України 12 березня 2019 року за № 250/33221).

За розбудову внутрішньої системи забезпечення якості освіти відповідає керівник школи, а за проведення інституційного аудиту - Служба та її територіальні органи. Ці дві системи тісно пов’язані між собою, оскільки критерії, за якими має проводитись школою щорічне самооцінювання освітньої діяльності та інституційний аудит однакові.

З детальною інформацією щодо розбудови та функціонування системи забезпечення якості освіти можливо ознайомитися на сайті Державної служби якості освіти України у розділі «Інституційний аудит» (http://sqe.gov.ua/index.php/uk-ua/instytutsiinyi-audyt).

Отримання додаткових роз’яснень за телефоном (044) 236-50-44.

Голова Руслан Гурак