Звіт про роботу із соціального захисту дітей:

Звіт про роботу із Соціального захисту
у 2019/2020 н.р.

Питання створення сприятливих умов для фізичного, психічного, соціального і духовного розвитку дітей, забезпечення їх правового та соціального захисту, поліпшення умов життя є одним з пріоритетних для колективу навчально-виховного закладу.

В закладі організована соціальна служба, яка допомагає забезпечувати соцзахист дітей пільгових категорій.

В дошкільному навчальному закладі створено електронну базу даних дітей пільгових категорій, складено узагальнені соціальні паспорти закладів. Крім того, в ДНЗ кожній дитині пільгового контингенту створено «Соціальний паспорт» - файл, в якому зберігається пакет документів на неї. В навчальному закладі щороку проводиться обстеження умов проживання цих дітей з метою надання своєчасної педагогічної та психологічної допомоги дітям пільгових категорій у разі необхідності.

Психологічна служба в особі практичного психолога ЗДО здійснює психологічний супровід навчально-виховного процесу.

З метою допомоги батькам, постійно оновлюється окрема сторінка на сайті ЗДО, де розміщено всі нормативні документи з питань соціального захисту дітей. Проводиться ознайомлення педпрацівників, батьків, опікунів з нормативними документами, що регулюють законодавство в галузі охорони дитинства.

Харчування

З метою соціального захисту в дошкільному навчальному закладі забезпечено пільгове харчування:

· ДІТЕЙ З БАГАТОДІТНИХ РОДИН - 50% ВІД ВАРТОСТІ ХАРЧУВАННЯ
· ДІТЕЙ ПБП 100% ВІД ВАРТОСТІ ХАРЧУВАННЯ
· ДІТЕЙ М/З 100% ВІД ВАРТОСТІ ХАРЧУВАННЯ
· ДІТЕЙ СИРІТ 100% ВІД ВАРТОСТІ ХАРЧУВАННЯ
· ДІТЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ 100% ВІД ВАРТОСТІ ХАРЧУВАННЯ
· ДІТЕЙ БАТЬКИ ЯКИХ МАЮТЬ СТАТУС УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ -100% ВІД ВАРТОСТІ ХАРЧУВАННЯ

Права дітей

Проводяться просвітницькі заходи з питань прав дитини, не тільки серед членів родин пільгового контенгенту але й для всіх батьків та в ігрових формах для дітей середніх та старших груп. Діти, права яких порушують, часто стають соціально та психологічно дезадаптованими. Дитина з порушеними правами починає особливим способом реагувати на звичайні речі. Їй стає складно спілкуватись з дорослими та однолітками, вона розгублюється, вдається до обману, замикається або проявляє агресію та жорстокість. Її турбує безпека і любов, яких вона не відчуває, часто буває в поганому настрої, може тікати з дому, або ховатися від дорослих.

Дитина – це окрема особистість зі своїми почуттями, бажаннями, думками, потребами, які ми, дорослі повинні поважати та захищати. І саме тоді нам вдасться виховати людину яка буде поважати права інших.